kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
book-748904_640

Finał Miejskiego Konkursu Czytelniczego Magiczny świat Harrego Pottera.

W marcu w naszej szkole odbył się finał Miejskiego Konkursu Czytelniczego Magiczny świat Harrego Pottera. W zmaganiach konkursowych wzięły udział dwuosobowe drużyny z pięciu bytomskich szkół podstawowych. Zadaniem uczestników konkursu było m.in.: udzielenie odpowiedzi na pytania ze znajomości książek J.K. Rowling, rozpoznanie rekwizytów, czy wymyślenie własnej reklamy magicznego przedmiotu.  Zmagania konkursowe były bardzo emocjonujące i do ostatniej chwili trudno było wytypować zwycięzców. Ostateczne wyniki ukształtowały się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 36

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 54

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 46

Wyróżnienia: Szkoła Podstawowa nr 21 oraz Szkoła Podstawowa nr 47

Organizatorami konkursu byli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 36 oraz Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu- Aneta Kozłowska, Agnieszka Rozner oraz Barbara Tworeszczuk.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Nagrody w konkursie zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO