kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
131004398-wesoła-bliska-rodzina

Festyn Rodzinny „Znowu Razem”

Oj działo się działo dnia 10.06.2022r odbył się Festyn Rodzinny „Znowu Razem”. I jak w piosence nie nocy było mało tylko dnia nam było mało. Mnóstwo atrakcji i pozytywnej energii zafundowaliśmy sobie wzajemnie podczas Rodzinnego Festynu Znowu Razem. Nie zatrzymało nas nic i nikt, Znowu byliśmy RAZEM.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO