kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
131004398-wesoła-bliska-rodzina

Festyn Rodzinny

Festyn rodzinny 2023 🎈🎊🎋🏆🎈

Wprawdzie świetnej atmosfery nie oddadzą same zdjęcia ale kto był, ten wie najlepiej jak się bawiliśmy 🙃😄🙃 Dziękujemy wszystkim za przybycie, naszym Talentom za występy, a Rodzicom za nieocenioną pomoc w organizacji 😍 Dziękujemy również p. Jolancie Klemens przewodniczącej Rady Rodziców oraz ofiarodawcom i sponsorom za pomoc w organizacji Festynu Rodzinnego.

Zapraszamy do fotorelacji „przeżyjmy to jeszcze raz” – klik

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO