Previous
Next
kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

qnqffg

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych to wydarzenie ustanowione  przez Radę Europy w 2001 roku, a mające na celu promocję nauki języków obcych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły rozmawiali na lekcjach języka obcego o tym jak ważna jest nauka języków w dzisiejszym świecie oraz wykonywali różne językowe zadania. Młodsi uczniowie słuchali piosenki „Panie Janie” w różnych językach, a starsi uczniowie próbowali powtórzyć łamańce językowe oraz rozwiązywali quiz dot. języków obcych na telefonach w aplikacji Kahoot.
Ponadto uczniowie kl. 6c sprawdzali umiejętności językowe nauczycieli naszej szkoły prosząc ich o powtórzenie rosyjskiego, hiszpańskiego, holenderskiego i angielskiego łamańca językowego.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO