kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
qnqffg

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych to wydarzenie ustanowione  przez Radę Europy w 2001 roku, a mające na celu promocję nauki języków obcych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły rozmawiali na lekcjach języka obcego o tym jak ważna jest nauka języków w dzisiejszym świecie oraz wykonywali różne językowe zadania. Młodsi uczniowie słuchali piosenki „Panie Janie” w różnych językach, a starsi uczniowie próbowali powtórzyć łamańce językowe oraz rozwiązywali quiz dot. języków obcych na telefonach w aplikacji Kahoot.
Ponadto uczniowie kl. 6c sprawdzali umiejętności językowe nauczycieli naszej szkoły prosząc ich o powtórzenie rosyjskiego, hiszpańskiego, holenderskiego i angielskiego łamańca językowego.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO