kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
DBI mały

Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to okazja, aby zastanowić się nad tym, jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom korzystających z Internetu.
„Działajmy razem” to hasło tegorocznego ogólnopolskiego programu.

Ulotka „Co moje dziecko robi na YouTube?” kliknij tutaj

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO