kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
DBI mały

Dzień Bezpiecznego Internetu

Obchodzony w kilkudziesięciu państwach na całym świecie Dzień Bezpiecznego Internetu przypada w tym roku na 11 lutego. Od 2004 roku służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Wiedza na temat ochrony prywatności i danych osobowych oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu stanowi niezbędny element wychowania i edukacji szkolnej.
W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie naszej szkoły na lekcjach informatyki wezmą udział w zajęciach dydaktycznych połączonych z grami i zabawami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci.

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO