kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next

CodeWeek w naszej szkole

W dniach od 5 do 20 pażdziernika 2019 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek. Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie uczniom sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu.
 W ramach Tygodnia Kodowania uczniowie wzięli udział w specjalnych zajęciach organizowanych na lekcjach informatyki oraz przerwach. Udostępnione materiały dydaktyczne dały uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych.
Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO