kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
Konkurs logo

„1000 powodów by czytać”

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „1000 powodów by czytać”, którego organizatorem jest Empik. Do wygrania jest 1000 książek oraz 30 ebooków do naszej szkolnej biblioteki. Jak wziąć udział w konkursie i wesprzeć naszą szkołę? To bardzo proste! Wystarczy jeden klik codziennie w aplikacji EMPIK na plakat przygotowany przez naszą szkołę. I już!

Głosowanie trwa od 2 listopada do 2 grudnia.

Głosujmy codziennie  razem, wygrajmy razem. Bądźcie z nami każdego dnia. Nasz plakat oraz filmik promocyjny można zobaczyć na szkolnym profilu facebookowym.

Koordynatorami projektu są panie Ewa Wiśniewska i Agnieszka Rozner. Bądźcie z nami. Liczymy na Was. 🙂

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO