kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
min

1 czerwca Dzień Dziecka

1 czerwca świętujemy Dzień Dziecka.
Staramy się, żeby ten dzień był dla dzieci wspaniałym wydarzeniem.
Każde dziecko powinno wiedzieć, że jest ważne, mądre i kochane.
Zawsze.

Drogie Dzieci!

Bądźcie dziećmi jak najdłużej!
Wesoło i radośnie bawcie się!
Wzrastajcie w miłości i szczęściu
I zawsze uśmiechajcie się!Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO