Odblaskowa szkoła – spotkanie z policjantem

Wczoraj w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Policjantką. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń. Pani policjantka ostrzegała też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Zostały również przedstawione i przećwiczone zasady właściwego zachowania się podczas ataku psa. Pani policjantka wyjaśniała reguły właściwego zachowania w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Dzieci wysłuchały policyjnych rad oraz zadawały wiele interesujących pytań. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Kiedy wydawało się, że czas już się pożegnać, czekała na nas niespodzianka. Naszą szkołę wraz z Panią Policjantką odwiedził Sznupek – policyjna maskotka. Dzieci przywitały się ze Sznupkiem i miały okazję do pamiątkowej fotografii.

Dzieci chętnie wysłuchały opowiadań o codziennej pracy policjanta. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie Pani policjantka wręczyła wszystkim dzieciom odblaski.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, to spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

#odblaskowaszkola

Po więcej zdjęć zapraszamy tutaj klik