Previous
Next
kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Zobacz aktualny

Logowanie do

3,p1ekog5t25d3p1vp016561l2k6oo4

Podwórko Talentów Nivea otwarte!

To wiadomość, na którą czekało wielu z Was! 

16 października Podwórko NIVEA zostało oficjalnie otwarte. Plac zabaw, którego fundatorem jest znana marka kosmetyków NIVEA, to nagroda w plebiscycie organizowanym przez firmę od kilku lat. Wygrana w konkursie stała się faktem i uczniowie szkoły jak i mieszkańcy Bytomia mogą już z niego korzystać. Wszystko dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, które pokazało jak aktywnie potrafi działać lokalna społeczność.

Ten niesamowity plac zabaw składa się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Jest tak przemyślany, by wszystkie dzieci podczas zabawy mogły rozwijać swoje wyjątkowe talenty, wzbogacając przy tym wiedzę z fizyki, matematyki i astronomii. Plac jest wyposażone m.in. w huśtawkę bocianie gniazdo, kubik wspinaczkowy, trampoliny, grę skok w dal, grę w kapsle, grę twister, urządzenie do balansowania, tablice muzyczne, bębny, teatrzyk, tubę do rozmawiania, piaskownicę naukową, rowerek, planetarium, zegar słoneczny oraz nawierzchnię piaskową.

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli udało się wygrać tę inwestycję. Serdecznie im jeszcze raz dziękujemy. 

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO