kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Previous
Next
ssl-2890762_640

Koduj z Gigantami – ,,RETROPROGRAMOWANIE

Trwają zapisy na Koduj z Gigantami – ,,RETROPROGRAMOWANIE – największą akcję edukacyjną bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży w Polsce!
12 edycja Koduj z Gigantami RETROPROGRAMOWANIE to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, prowadzony przez najlepszych trenerów.
Warsztaty odbędą się stacjonarnie 4 oraz 12 lutego 2023 r w sali szkoleniowej przy ulicy Piekarskiej 6 w Bytomiu.
Tym razem tematem przewodnim będzie RETROPROGRAMOWANIE,
Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców.
Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak:
Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft
Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor
Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python,C++

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie:

www.kodujzgigantami.pl

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w warsztatach – zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem, jak również entuzjastów komputerów i nowych
technologii.
Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE, Prezydent Miasta Bytom Pan Mariusz Wołosz oraz włodarze miast. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w akcji.

Giganci Programowania Bytom
ul. Piekarska 6, 41-902 Bytom
601-729-322

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO