Previous
Next
kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Zobacz aktualny

Logowanie do

szkoła smail

Zapraszamy do pierwszej klasy

A gdy  skończysz sześć lat…
Wrzesień dzwonkiem cię zaprasza,
Wita w szkole, pierwsza klasa!
Z „tytą” w ręku przerażony,
Wzrok niepewny, wystraszony,
Myślisz, czy poradzę sobie?
Co to będzie, co ja zrobię?

8 marca 2021 rozpoczyna się okres rekrutacji do klas I na rok szkolny 2021/ 2022.

Więcej informacji kliknij tutaj

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO