Previous
Next
kurek

Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Według tekstu kronikarza Towarzystwa Strzeleckiego w Bytomiu z 1925 r. nieznane są początki bractwa. Z informacji z 1824 r. wynika, że zostało ono utworzone do ochrony miasta przed ponad 316 laty, a więc przed rokiem 1508. Z innych, wcześniejszych wzmianek, datowanych na 1728 r., można się dowiedzieć, że hrabia Karol Józef Henckel z Donnersmarków, w którego posiadaniu znajdował się Bytom, ożywił zawody strzeleckie, które nie odbywały się przez 220 lat.

Zobacz aktualny

Logowanie do

business-1839876_640

Nowe obostrzenia w szkołach

Kolejne obostrzenia obowiązują od 7 listopada i potrwają do 29 listopada.
od 9 listopada klasy 1-3 przechodzą na naukę zdalną. Do 29 listopada przedłużony zostaje także okres pracy zdalnej dla uczniów klas 4-8.

https://www.gov.pl/web/edukacja/przedluzenie-zawieszenia-zajec

Wszystkie klauzule o Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO