Wybory na opiekuna SU

4 czerwca, w 30 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w historii Polski po II wojnie światowej, uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w demokratycznych wyborach na nowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego, który przejmie swoje obowiązki w roku szkolnym 2019/2020. W szkolnej bibliotece, która w tym dniu stała się lokalem wyborczym, można było zagłosować na jednego z kandydatów, zaproponowanych przez samorządy uczniowskie wszystkich klas. Komisja wyborcza, do której powołano uczniów klasy 8a, dbała o uczciwy i w pełni demokratyczny przebieg wyborów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.
Autor tekstu: Iwona Kubica