Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Osiągnięcia szkoły

xwjtffvCERTYFIKAT DLA SP46-1  Szkoła bez przemocy46c002c003certyfikatlogoswr certyfikat Installing      certfikat_bezpieczny_puchatek2016_09_CertyfikatUnicef

Certyfikat za udział w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania
EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. 

Więcej 

Certyfikat Placówki odpowiedzialnej Społecznie za udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "zaWODY dla AFRYKI"
Aby zwiększyć wśród uczniów w Polsce świadomość na temat znaczenia wody w życiu człowieka UNICEF Polska zdecydował się na rozpoczęcie nowej akcji edukacyjnej „zaWODY dla AFRYKI”. Celem projektu jest m.in. kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw proekologicznych związanych z oszczędzaniem wody.
Więcej o programie

Certyfikat jakości za udział w programie społecznym  Szkoła bez przemocy.
Rok szkolny 2010/2011. Celem programu było przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy,
a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.
Więcej o programie
 Wyróżnienie W naszej szkole dbamy o poprawną polszczyznę, przyznane w roku szkolnym 2009/2010 przez Centrum Edukacji Humanistycznej podczas Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego Z poprawną polszczyzną na co dzień. Organizator Ogólnopolskiego Konkursu  w ten sposób docenił nasz wieloletni udział w konkursie i odnoszone w nim sukcesy. Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem uczestniczą w konkursach  Z poprawną polszczyzną naco dzień oraz  Z ortografiąna co dzień. W roku szkolnym 2013/2014 nasza uczennica Natalia Przybyłka została Mistrzynią Polskiej Ortografii.
 Ambasador polskiej Prezydencji  w Radzie UE w województwie śląskim.  
Celem projektu Uniszkoła było promowanie Polskiej Prezydencji. Podjęliśmy wiele ciekawych inicjatyw, aby promować Polskę, Śląsk, kulturę państw europejskich oraz historię UE.
W swoich działaniach szczególną uwagę zwracaliśmy na dziedzictwo narodowe Polski, aby uczniowie mieli świadomość, że pomimo jednoczenia ważna jest  tożsamość.
Podczas sesji wykorzystano prezentacje multimedialne ,materiały tekstowe opracowane przez uczniów ,którzy z niezwykłym zaangażowaniem gromadzili i opracowywali potrzebne informacje, aby w atrakcyjny i rzeczowy sposób przedstawić je swoim rówieśnikom. Sesja popularnonaukowa integrująca wiedzę z języka polskiego,historii i nauki o społeczeństwie, spotkała się z żywym zainteresowaniem społeczności szkolnej.
Więcej o projekcie
Odznaka Jakości  Quality Label.
Za realizację projektu eTwinning "Let's speak English everyday". Z początkiem listopada 2014r. nasza szkoła przystąpiła do kolejnego projektu eTwinning.
Tym razem nosi on tytuł "Let's get back together".
Więcej o projekcie     plakat
Tytuł Szkoła w Ruchu
Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może” była organizowana w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Celem akcji było upowszechnienie zdrowego stylu życia.
Nasza szkoła włączyła się do tej akcji. W trakcie trwania roku szkolnego sprawnie  wykonaliśmy zaplanowane zadania związane z rozwijaniem aktywności fizycznej wśród dzieci.
Więcej o akcji 
 

Certyfikat Jakości Kształcenia Języków Programu Insta.Ling
Przyznany dla szkoły w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling.
Certyfikat Klubu Bezpiecznego Puchatka
Celem programu Akademia Bezpiecznego Puchatka  była przede wszystkim edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę w szkole. Na zajęciach uczniowie przyswajali sobie wiadomości w ramach programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Program ten w prosty i przystępny sposób przekazuje informacje  na temat bezpiecznych zachowań.  
W ogólnopolskim TEŚCIE WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wypadli wspaniale, czego dowodem jest otrzymanie przez naszą szkołę Certyfikatu "Klubu Bezpiecznego Puchatka"Więcej 
Certyfikaty Społecznie Zaangażowanej Placówki
W roku szkolnym 2015/2016 szkoła otrzymała dwa "Certyfikaty Społecznie Zaangażowanej Placówki". Pierwszy otrzymaliśmy za realizację projektu "Mali uczniowie idą do szkoły", a drugi za wdrożenie akcji "Prawa dziecka we współczesnym świecie". Przed nami kolejny projekt, tym razem na rzecz dzieci i młodzieży w Angoli pt. "Wszystkie kolory świata".

Partnerzy

strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www strony www