BD61CF9A-488C-4C66-A982-01203269D1B8

Biblioteka szkolna w naszej szkole jest miejscem przyjaznym i bardzo przytulnym. Posiada bogaty księgozbiór lektur oraz powieści przeznaczonych dla młodzieży, m.in.: obyczajowych, przygodowych, fantastycznych oraz popularno-naukowych. Bibliotekarz promuje także wśród uczniów najnowsze książki autorów literatury dla dzieci i młodzieży.
Biblioteka szkolna posiada także rozbudowany dział literatury popularno-naukowej – wydawnictwa albumowe z dziedziny, historii,  kultury, nauki, przyrody i sztuki oraz czasopisma przyrodnicze i historyczne.
W styczniu 2020r. nasz księgozbiór wzbogacił się o nowe książki, m.in.: serię o Harrym Potterze, wszystkie tomy Dziennika cwaniaczka i trylogię Magnus Chase i Bogowie Asgardu.
W trakcie przerw uczniowie mogą skorzystać z czytelni, aby poczytać lub pograć z jedną z wielu dostępnych gier planszowych.

W bibliotece szkolnej realizowane są zajęcia Bajki z całego świata, przeznaczone dla klas I-III. W trakcie zajęć dzieci poznają kulturę, ciekawostki oraz literaturę wybranych państw świata. W klasach IV-VIII bibliotekarz realizuje zajęcia czytelniczo-literackie oraz plastyczne.

W bibliotece znajduje się Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, którego zadaniem jest wykorzystywanie technologii informacyjnej oraz zasobów Internetu do nauki i zabawy.

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Poniedziałek 8.00 – 14.00
Wtorek 8.00 – 14.00
Środa 8.00  - 14.00